Wojtek Zawada

Pasjonat Videografi, edycji video oraz kolorowania obrazu.

Pomagam przedsiębiorcom w prezentacji ich produktów. Parom w uwiecznianiu ich emocji w dniu ślubu, a organizatorom eventów w pokazaniu ich imprez od jak najlepszej strony. 

Już jako dziecko wykazywałem ponadprzeciętne zainteresowanie sztuką. Była to co prawda “sztuka“ rysunku, ale już wtedy wiedziałem że tworzenie to coś co daje mi ogromną frajdę i przyjemność. Niestety życie poprowadziło mnie nieco innym kursem niż to sobie początkowo wyobrażałem. Zamiast studiować sztukę studiowałem informatykę, a zamiast malować obrazy tworzyłem grafiki do stron internetowych. Z czasem ze statycznych grafik przeniosłem się na animacje, a gdy stać mnie już było na pierwszą kamerę animacje musiały ustąpić miejsca filmowi. Moimi pierwszymi video-klipami były teledyski z wakacyjnych wyjazdów, po nich przyszedł czas na uwiecznianie różnego rodzaju wydarzeń, wesela oraz filmy promocyjne. Z czasem moje hobby stało się sposobem na życie.

W trakcie mojej filmowej przygody miałem przyjemność współtworzenia zdjęć do teledysków muzycznych z takim gwiazdami jak Grubson, filmów promocyjnych z uczestnictwem Krystyny Czubówny, jak również filmów dokumentalnych takich jak “Szukamy życia w grobach. Tadeusz Różewicz. Powroty”. Moje prace wyróżniane były na lokalnych festiwalach filmowych takich jak “Dron Festival 2014” gdzie otrzymałem 3 różne nominacje. Kolejną nominacja w tym samym festiwalu w roku 2015. W 2016 moja praca wyróżniona była na “Drone Film Festival Wrocław”, i wreszcie “Peugot Drone Film Festival” w 2016. 

W roku 2016 postanowiłem rozpocząć samodzielną produkcję Video obejmująca wszystkie etapy tego procesu (planowanie, obsługę planu, zdjęcia oraz postprodukcję). 

Kocham Tworzyć Filmy. Jest to moja życiowa pasja która pochłania większość mojego czasu. Jak każdy pasjonat w swojej dziedzinie nie zadowalam się półśrodkami tylko dąże do jak najlepszego efektu końcowego. Podczas planowania projektów sporą część czasu spędzam ze zleceniodawcą próbując jak najbardziej zrozumieć jego oczekiwania oraz wspólnie ustalić jakie podejście do projektu będzie najlepsze. Bardzo się staram aby moje projekty były stylistycznie dopasowane do wymaganej tematyki lub osób. Ciągle poszukuję nowych technik które sprawią, że moje produkcje będą wyjątkowe. W procesie post produkcji szczególną uwagę poświęcam kolorystyce obrazu, która musi podkreślać klimat filmu i jego cele.

W czasie wolnym uwielbiam aktywnie spędzać czas z moją żoną i dwójką naszych “małych terrorystów” 🙂  Wycieczki rowerowe, basen a najbardziej wygłupy 🙂 

Zaciekawiło Cię to czym się zajmuję i masz jakieś pytania? Napisz lub zadzwoń.